Motorhead

ilość znalezionych towarów: 6

Koszulka Motörhead, czyli prawdziwy as pik rock and rolla, hard rocka i heavy metalu

Koszulka Motörhead, brytyjskiej grupy grającej muzykę na pograniczu hard rocka i metalu. Założył ją w Londynie w 1975 roku śpiewający basista Ian Lemmy Kilmister. Zaczynał on karierę wcześniej w psychodelicznym Hawkwind, jednak szybko postanowił założyć własny skład. Z wielu perkusistów i gitarzystów grających z Lemmym, najważniejsze płyty powstały w składzie z Eddiem Clarkiem (gitara) oraz Philem Taylorem (bębny). Popularność grupie przyniosły już pierwsze albumy. Motörhead (1977), Overkill (1979), Bomber (1979) oraz On Parole (1979) przyniosły szybkie, niemal punkowe numery, dzięki którym grupa znalazła fanów wśród wielbicieli różnych gatunków muzycznych. Przełomowym krążkiem okazał się wydany w 1980 roku Ace Of Spades. Szaleńcze tempo motorycznej rytmiki połączone z szorstkim wokalem Kilmistera i brudnymi riffami znalazło fanów na całym świecie. Płyta świetnie radziła sobie także na listach przebojów. Podobnie zresztą jak płyta live No Sleep ‘Till Hammersmith (1981) zawierająca nagrania z trasy promującej Króla Pik. Lemmy i spółka stali się od tej pory gwiazdami zapraszanymi na scenę przez największych, m.in. przez Ozzy’ego Osbourne’a. Oferujemy koszulki metalowe dla fanów muzyki.

Brudne riffy, chrypliwy głos, szybki rytm i... szczyty list przebojów

W 1982 roku zespół wydał kolejną udaną płytę Iron Fist. Rok później z zespołu odszedł Clarke, który nie chciał nagrywać coveru popowego standardu Stand By Me. Na płycie Another Perfect Day (1983) zastąpił go Brian Robertson. Zaś na dłużej – Phil Campbell. Drugim gitarzystą został Michael Würzel Burston. Po zagraniu trasy Another Perfect Tour odszedł z kolei Taylor. Zastąpił go kolega Campbella z Saxon – Pete Gill. Skład zaczął pracę nagrywając cztery nowe utwory na kompilacyjny krążek No Remorse (1984), którego wydanie promowała trasa Death On The Road. Po zakończonym zwycięstwem procesie sądowym ze swoim wydawcą, firmą Bronze, następny krążek Orgasmatron (1986) Mötorhead nagrał pod własną marką – GWR. W tym samym roku grupa dała występ w ramach festiwalu Monsters Of Rock w Castle Donington. Z kolei już niecały rok później wypuściła płytę Rock ‘N Roll, ponownie z Taylorem na bębnach. Lemmy wystąpił wtedy także w komedii Eat The Rich. W sierpniu 1988 grupa grała również jako gwiazda podczas festiwalu Gigants Of Rock.

Koszulka Motörhead, dla miłośników mocnych brzmień

W lata 90. formacja weszła z albumem 1916 (1991). Promowała go na występach z między innymi Judas Priest i Alice Cooperem. Tymczasem podczas nagrywania March ör Die (1992) z zespołu wyrzucony został Taylor. Na bębnach zastąpił go Mickey Dee. Z nim w składzie formacja zarejestrowała krążek Bastards (1993) i ruszyła w trasę, na której się dotarła. W 1995 roku, po nagraniu Sacrifice, skład opuścił Würzel, który stwierdził, że się w nim nie rozwija. Zespół postanowił grać w składzie trzyosobowym. Dowodem na to, że potrafi to robić, były kolejne, dobrze przyjęte albumy. Overnight Sensation (1996), a już szczególnie Snake Bite Love (1998) oraz We Are Mötorhead (2000). 25-lecie działalności formacja uczciła zaś DVD 25 Alive & Boneshaker (2001). Niestrudzony Lemmy i spółka już w następnym roku wydali kolejny, nierówny album Hammered. Kontynuowała jednocześnie występy z ówczesnymi królami sceny jak, chociażby Dio czy Iron Maiden. Również w nowym millenium Mötorhead po prostu nagrywał regularnie płyty, by potem intensywnie promować je na tournée.

Lemmy Kilmister, prawdziwy synonim rockowego stylu życia

Pracowici muzycy nie zwalniali tempa. Do 2009 roku nagrali kolejne trzy krążki – Inferno (2004), Kiss of Death (2006 ) i Motörizer (2008). Na trasie promującej tę ostatnią zagrali po raz pierwszy na Bliskim Wschodzie. Do śmierci Lemmy’ego grupa nagrała jeszcze trzy albumy studyjne: The World Is Yours (2010), Aftershock (2013) i Bad Magic (2015). Każdy z nich zawierał dawkę dokładnie tego, czego oczekiwali fani – korzennego hard rocka w szybkim tempie z charakterystycznym, szorstkim głosem. Niestety, głos ten w 2015 roku zamilkł na zawsze. Lemmy zmarł na złośliwego raka szyi i mózgu cztery dni po swoich 70-tych urodzinach. Miesiąc wcześniej odszedł Phil Taylor. Mötorhead przestał istnieć. Pozostała jednak muzyka, a nawet więcej – legenda. Do inspiracji twórczością grupy przyznaje się wiele pokoleń muzyków rockowych i metalowych. Również sam Lemmy był postacią nietuzinkową – wręcz synonimem rock and rolla. Bezkompromisowy i szczery, grał i śpiewał to, co miał w sercu. Niezależnie od muzycznych mód i trendów, muzyka jego grupy pozostawała taka jak on.

Motorhead to religia którą w sinfashion wyznajemy. Nie znajdziesz brudniejszego i bardziej skrzeczącego rocka a jednak działa to na nas jak magnes.
A skoro tu jesteś to znaczy, ze też w to wierzysz.
Sprawdź co przygotowaliśmy dla Ciebie - koszulki, bluzy czy sukienki. Motorhead for life

      Loga UE
      DLACZEGO WARTO KUPOWAĆ W
      pixel